»Cene kuponov so takšne, kot so, mi kot ministrstvo se trudimo z različnimi mehanizmi na eni strani zapirati Teš, na drugi strani pa do takrat, ko bo obratoval, mu pomagati, da bo lahko obratoval.«
»Ni čisto jasno in moram reči, da tudi strokovnjaki ne znamo zelo natančno opredeliti, kdo danes sploh prodaja kupone. Kupone imajo namreč pravico prodajati države.«
»Tega zdaj ne bi napovedoval, ker je to stvar trga. Verjetno pa, da se z višanjem cen emisijskih kuponov višajo stroški proizvodnje električne energije in seveda s tem posredno lahko tudi cene električne energije.«
»Podeljene so bile ogromne količine emisijskih kuponov, hkrati jih je bilo mogoče prenašati iz leta v leto. Cena emisijskih kuponov je bila ves čas zelo nizka.«
»Že večkrat smo javno poudarili, da bi morali biti emisijski kuponi za ogrevanje Šaleške doline brezplačni, kot je to recimo na Poljskem in še kje. Nekatere države so si v dogovoru z Evropsko komisijo izborile, da se plačevanje emisijskih kuponov izloči iz cene. Sprašujemo se, zakaj Slovenija takrat ni premogla dovolj politične moči.«
»Če se jim je zdelo, da je cena kuponov primerna, so jih lahko prodali in denar porabili, za kar so želeli.«
»Po moje se prepiramo okoli oslove sence, ali bi zaprli Teš leta 2033 ali 2038, ker ga bodo razmere na trgu prisilile, da se bo zaprl, optimistično rečeno, leta 2029, pa me zelo skrbi, da bo to že leta 2024.«
»Glavno vprašanje je, kdo bo nosil stroške proizvodnje elektrike v času, ko bodo emisijski kuponi zelo visoki.«
»Cena toplotne energije, ki jo Teš proizvaja za Šaleško dolino, je regulirana s strani Agencije za energijo.«
»Ob tem je opomnil, da bo treba spremeniti prevozne navade, saj se v EU-ju že načrtuje uvedba emisijskih kuponov tudi za avtomobile.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju